FIlip ‚FIlo‘ tvrdoň

Čaute, volám sa Filip, som z Bratislavy 🙂 

Cvičeniu sa aktívne venujem asi 6 rokov, z toho 3 roky pomáham cvičiť aj ostatným. Od roku 2016 som oficiálne hrdým trénerom.

V roku 2017 som absolvoval školenie Progressive Calisthenics Certificate (PCC) od organizácie Dragon Door pod vedením Ala Kavadla, ktorý je jednou z vedúcich osobností svetovej kalistenickej scény. Môžeš ho poznať z fotiek kníh Tréning väzňa 2 a 3 (Explozívna kalistenika) a z online sveta kalisteniky a street workoutu.

Tréningy kalisteniky vediem nepretržite od začiatku roku 2016. Od septembra 2016 do júna 2019 som fungoval ako tréner detskej prípravky v Bratislavskom Skill Labe.

Okrem kalisteniky sa venujem silovému tréningu s kettlebelom a veľkou činkou. Dokopy asi 3 roky som robil thajský box pod vedením Mareka Biskupa v Titan Gyme. V auguste 2018 som zavítal na tréning do BJJ Slovakia a odvtedy ma tam bijú každé ráno 😉

PREČO KALISTENIKA?

Kalistenika je cvičenie s vlastnou váhou. Rozvíja nielen silu a svaly, ale aj pohybové schopnosti, reflexy, koordináciu a iné zručnosti. Prečítaj si v článku viac o tom, prečo učím ľudí kalisteniku a aké má benefity.

Vďaka kalistenike budujeme široko využiteľný silový a pohybový základ pre tzv. „bežných ľudí“. Zameriavame sa na cvičenia, ktoré precvičia veľké skupiny svalov a prinášajú najlepší pomer medzi investovaným časom a výsledkami.

Medzi hlavné cvičenia patria najmä zhyby, príťahy, kľuky, drepy, výpady, stojky, cvičenia na brucho a chôdza po štyroch (tzv. lokomócie). Objavujeme nové pohyby a polohy, zdokonaľujeme tie, ktoré už poznáme, a učíme sa lepšie kontrolovať svoje telo, pracujeme na mobilite a zväčšovaní rozsahu pohybu.

Tréningy sú určené pre každého, kto chce na sebe makať. Jediné, čo potrebuješ, je chuť skúšať nové veci a zlepšovať sa v tých, ktoré už poznáš. A ešte trochu dôvery, keď ťa postavíme dole hlavou 🙂

Prínos kalistenických tréningov v MAKAY oceňujú naši cvičenci aj ako doplnok k iným športom, ako napríklad cyklistika, triatlon, horolezectvo, lukostreľba a iné.